Grudzień 2013

PYTANIA O ISTOTĘ

fot. Katarzyna Widmańska

Kiedy pytają mnie, czy bohaterki moich opowieści nie czują się wyśmiewane, odpowiadam im, że nigdy, ale to przenigdy nie miałem intencji kogokolwiek ośmieszyć. Opisuje sytuacje, które mnie zaskakują; poruszają, dziwią. SYTUACJE, a nie KONKRETNY CZŁOWIEK.

GRYPA SYF

fot. Katarzyna Widmańska

To był porządny śląski dom. Z tradycyjnym podziałem ról i władzy. Władza w tej rodzinie miała charakter wybitnie totalitarny, czyli funkcja ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza skupiona była w jednych rękach: rękach babci Maryli. Świat babci Maryli zbudowany był jasno i przejrzyście: człowiek się rodzi; od małego dużo je, by mieć... i tu następował płciowy podział argumentacyjny: jedz synek, co byś mioł czym na grubie robić vel jedz dziołcha co byś miała siły dzieci rodzić.

2013-12-07 12:35 Więcej...

MISIOKOCIE

fot. Katarzyna Widmańska

Byliśmy w samolocie. Listopadową chlupę zostawiliśmy za oknem, a pod ciężarem antychłodowych ciuchów czekał na swoje pięć minut podkoszulek z palmą. Zanim jednak doszedł do głosu, gawędziliśmy sobie z Wojtkiem o pewnym zjawisku imprezowosocjologicznym, który w skrócie można by nazwać „Misiu, tobie już wódeczki wystarczy. Ostatni kielich”. Zjawisko to występuje dosyć powszechnie w polskim społeczeństwie, choć jeszcze efekty badań nie zostały opublikowane w biuletynie naukowym. Polega ono z grubsza na tym, że przychodzi para na imprezę i z każdym jego kieliszkiem, ona zmienia się z partnerki życia na krytyczną mamusię, czyniąc z dorosłego chłopa wagi żywej bezwolnego Miasiaczka,

2013-12-04 22:22 Więcej...

Archiwum

Video

Polecam

Do pobrania