Lipiec 2016

SAMIEC ALFA

Ich związek zawsze był specyficzny. Marek zawsze u wszędzie był liderem. Uwielbiał rządzić. Rozdawać karty. Ewę traktował jak dopust boży. Ona cichutka. On - pan i władca. Ciągle przy niej powtarzał, że kobietę trzeba sobie wychować. Że na delegacji to nie zdrada. Że facet jest od rządzenia, a kobieta - od słuchania. Znam ich prywatnie. Ewa też jest moją klientką. I zawsze, zawsze korciło mnie, by ją podpytać, czy jej nie przeszkadza takie traktowanie, ale jakoś w ostateczności nigdy tego nie zrobiłem. W ten piątek tak się złożyło, że najpierw przyszła do salonu, gdzie czesałem ją na wieczorną kolację, na której siedzieliśmy przy wspólnym stole. Ewa, Marek, kilkoro innych znajomych i ja. Scenariusz zaczynał się powtarzać. Marek perorował jak zwykle. Wszyscy zrezygnowaliśmy z oczekiwania jakiejś zmiany. Gdy tymczasem niespodziewanie Ewa weszła do akcji.

2016-07-05 12:06 Więcej...

PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY

- Nienawidzę skurwiela. Nienawidzę - wpadła z szałem na twarzy - Spokojnie Kasia spokojnie. Mówisz o swoim aktualnym facecie? - próbowałem wprowadzić spokojniejszą tonację do naszej rozmowy. Ale Kasia zdecydowanie była w hardrocku i smooth jazz akurat w tym temacie w grę nie wchodził. - Właściwie to już byłym. Skończyła się miłość. Pojechał na zjazd integracyjny. Wrócił w niedzielę w nocy. Myślał, że śpię. Chciałam, żeby tak myślał. Padł ale oddech miał taki, że mógłby igły w szpitalach odkażać. Czysta wóda. Prześwietliłam torbę.

ŚWIECZNIKI

Nie można powiedzieć, że Kinga jest gruba. Nie można powiedzieć, że nosi za dużo biżuterii. Nie można w końcu definitywnie stwierdzić, że w jej domu jest za dużo bibelotów. Wszystkiego niby nie jest za dużo. A jednak nie można powiedzieć, że nie jest gruba, że ma mało biżuterii czy że w jej domu panuje japoński minimalizm. Coś było niespójnego ale nie potrafiłem nazwać, co to było. Przyszła w tamtym tygodniu. Weszła. I już tego czegoś nie było. Tego czegoś, co mi w niej nie pasowało. Niby nic. Wyglądała tak samo ale jednak coś było inaczej.

2016-07-05 11:57 Więcej...

FRYZURY NA LATO

Lato w tym roku zapowiada się upalnie. Poza tym, coraz częściej Polski spędzają wakacje na egzotycznych plażach. I wreszcie, po latach upada mit, że długie włosy zawsze dodają kobiecie uroku. Otóż uroku każdej kobiecie dodadzą wypielęgnowane i nawilżone włosy. W różnych wersjach. Paradoksalnie są kobiety, którym długie włosy dodają kilogramów. Szczególnie gdy warkocz jest ciężki a pani nie należy do najszczuplejszych. Tymczasem zadbane włosy, odpowiednio przycięte nadadzą sylwetce lekkości i świeżości.

2016-07-05 11:55 Więcej...

DOTYK

Zadzwonił telefon. - Czy u Państwa głowę myje mężczyzna czy kobieta? Samo pytanie zdziwiło mnie nieco. Ale ponieważ ostatnio pielęgnuje w sobie otwartość na wszystko, co się wydarza, odpowiedziałem uprzejmie, że tak, że myją mężczyźni. - A bez mycia by się nie dało? W domu bym umyła. - Jak Pani wygodniej - odpowiedziałem, dalej tkwiąc w decyzji, by niczemu się nie dziwić - ale zawsze jest lepiej umyć na miejscu. Lepiej potem strzyżenie idzie. Proszę przyjść. Pogadamy.

2016-07-05 11:48 Więcej...

BITA ŚMIETANA

To miało być spotkanie na szczycie. Znałem obie panie niezależnie, ale nigdy, przenigdy nie wyobraziłbym sobie ich przy jednym stole. Gdy wieczorem zobaczyłem w kalendarzu, że na drugi dzień są umówione na tę samą godzinę, tylko że Kama do Wojtka a Joanna do mnie, zamarłem. Kama należy do elity krakowskich ekskluzywnych prostytutek, która oprócz usług bezpośrednich, świadczy również te przez Skype. Joanna z kolei należy do elity duchowej tego miasta. Jest znaną katolicką dziennikarką, autorką bloga o szczęściu w rodzinie i naturalnych metodach antykoncepcji. One na przeciwko siebie, to tak jakby posadzić Małgorzatę Terlikowską i Magdalenę Środę. Postanowiłem poruszać tylko bezpieczne tematy. Niestety, Kama uprzedziła mnie swoimi opowieściami.

2016-07-05 11:41 Więcej...

Archiwum

Video

Polecam

Do pobrania