Październik 2016

KATOFILMIK

- Wiesz Oskarku, każdy ma swoich idoli. Czasem to bohaterowie filmowi, czasem muzycy, czasem pisarze. Ale tylko mnie się musiał trafić taki chłop, dla którego bohaterami są jego osobiści rodzice. Dla Bartka to był ideał. Ojciec kochał matkę. Matka - ojca. Od zawsze razem. Wszędzie razem. Do kościoła razem. Do sklepu razem. Na spacer razem. Matka wpatrzona w ojca. Ojciec w matkę. - To cudowne. Tak jak ojciec traktuje matkę, tak ich syn będzie traktował własną kobietę. - Też tak na początku myślałam. Wiesz, ja sama z rozbitej rodziny, to się ogrzeje w świetle szczęśliwej rodziny myślałam.

2016-10-19 11:23 Więcej...

STRINGI Z AUDI

- To co, dzisiaj szalejemy na Twojej głowie? - miałem ochoty zupełnie zmienić styl Iwony - Oskarku, nawet mi nie mów o szaleństwach. Podetnij końcówki i tyle. Bo znowu powie, że mi głupoty w głowie. - Ale kto? - No kto? No kto? Tylko ukochany może tak Cię wspierać, no nie? Dopóki o ciebie walczy i cię wyrywa, to jesteś cudowna, kreatywna i uwielbia Twoje szaleństwa. A jak już cię złapię w sidła, udupi w skarpetkowo-jajecznicowej rzeczywistości, to nagle wydziwiasz i tylko głupoty ci w głowie, zamiast się zająć poważnymi rzeczami. Odłożyłem nożyczki. To wyglądało na grubą sprawę. - Dawaj

2016-10-19 11:12 Więcej...

BRODACZE

Era prawdziwych mężczyzn, Wikingów podbijających świat, wraca w XXI wieku w postaci brody. Na wymuskanych, metroseksualnych męskich twarzyczkach pojawił się obfity zarost, który nawet z tak groźnego faceta jak Majami w “Pitbullu”, uczyni budzącego czułość misia. Brody noszą obecnie wszyscy aktorzy, celebryci, sportowcy. Brad Pitt, Michael Phelps, Piotr Stramowski. Drwale są wszędzie. Cała rzecz w tym, z mojego fryzjerskiego punktu widzenia, że o brodę trzeba dbać. Inaczej poinformuje ona cały świat o tym, co właśnie jedliśmy, o świeżo umytych zębach czy pochłoniętych chipsach. Poza tym, w przypadku brody staranność jej utrzymania wyznacza tę delikatną granicę między wyglądaniem jak gotowe do pożarcia ciacho a bezdomny menel w obszczanych spodniach. Innymi słowy, broda jest wymagająca. Ale też niesamowita. Z nią jest tak jak z odciskami palców: nie ma dwóch facetów o takiej samej brodzie. Bo zarost rośnie i układa się u każdego inaczej. Zdarza się, że kolorystycznie ma fantazje. Cały facet w szatynowej otoczce a na brodzie rudawe wykwity.

2016-10-19 11:09 Więcej...

WŁOSOWE SKUTKI JESIENNYCH SMUTKÓW

Piździernik wszedł w swoje władanie. Zaczęło się. Ciągle zimno. Głodno. Do kitu. Z codziennych dbań o włosy, układania na prostownicy, dziewczyny wchodzą jesiennie w etap zwiniętej rozciągniętą frotką kitki, udającej, że włosy są umyte. Zaraz wejdzie era czapek, która dodatkowo wytworzy efekt ciągłego spłaszczasz. Włosy, jakby nie były misternie ułożone, będą wyglądać jak naleśnik. Czasem jak przerośnięty omlet.

PRAWO DO BŁĘDU

Okładka w “Wyborczej”. Zaproszenie do “Dzień dobry TVP”. Czułem się jak Bóg. Coś, co do tej pory było jakimiś osobistymi opowiastkami, pisanymi po pracy, nagle wywindowało mnie na pierwsze strony. 4 felietony ukazały się w Magazynie GW. Jechałem pociągiem do Warszawy. Sam. I układałem sobie w głowie te wszystkie lata. Jak zaczynałem pisać, ile było we mnie złości i niezgody na świat. I jak te teksty odzwierciedlają moją przemianę z otyłego buntownika przeciwko wszystkiemu na dojrzałego Oskara, pogodzonego ze sobą i światem. Odpływałem w tym myśleniu, a w kieszeni miałem kartkę z adresem hotelu “Chmielna 7/9”. Produkcja TVP zadbała o wszystko. Miałem zarezerwowany hotel i wszystko zorganizowane. Czułem się jak VIP. Do czasu:)

2016-10-04 14:05 Więcej...

ZAZDROŚĆ

Jeszcze dobrze nie wszedłem do salonu, a już usłyszałem świergot Majki. Zresztą słowo “świergot” to delikatne określenie jej jazgotu frustracji, żali, pretensji. Zawsze o to samo. Że jej nie kocha. Że woli inne laski. Że jak pojechał na trzy dni na delegacje, to tylko po to, żeby dupy inne wyrywać. Że wszyscy faceci są tacy sami. Że ona ma już dość, bo co by nie zrobiła, to i tak on woli inne. Fuuuu. Spadło na mnie przy przekręcaniu kluczy w drzwiach. Potem było jeszcze intensywniej. Że laski to szacunku do siebie nie mają, że się mu pchają do łóżka, że teraz do kobiety przejęły inicjatywę. Że gdyby one były inne, to on by był inny. Bo to wszystko przez nie, bo wydzwaniają, wypisują, zdjęcia wysyłają. Fuuuu.

2016-10-04 14:01 Więcej...

SEKSI SELFIE

- Oskar w czym rzecz z tymi chłopami? Tylko o seksie myślą. A tak, żeby pogadać ze mną albo do kina wziąć? - Beata wyraźnie była zawiedziona stanem intelektualnym polskiej męskiej klasy społecznej. Naprzeciw niej, przy naszym okrągłym stole w salonie, Wojtek ścinał włosy Elce. - Co ty dziewczyno mówisz? Mnie to ciągle tylko do kina albo na wystawę. A ja to bym chciała, żeby do łóżka zaprosił - Elka również wyraziła swoje zawiedzenie, ale tym razem stanem aktywności seksualnej polskiej męskiej klasy społecznej - Nie no, to my chyba żyjemy w innych światach? Nie piszą do ciebie na fejsie, żeby cię dopadli w ciemnej uliczce i świntuszyli ci do uszka? - Beata nabrała rozpędu

2016-10-04 13:25 Więcej...

Archiwum

Video

Polecam

Do pobrania