WĄSY KRECIKA

2017-10-01 10:34

-       Oskar, a Ty wiesz, że ja byłam w zakonie? - Marianna na zakonnicę kompletnie nie wyglądała. Raczej na osiedlową luzarę.

-       Żartujesz? Dawno odeszłaś? - ten wątek jej życia zaskoczył mnie kompletnie

-       W tamtym roku. Zakochałam się, co tu kryć.

-       Mam nadzieje, że szczęśliwie, skoro tak diametralnie życie dla tej miłości zmieniłaś.

-       To skomplikowana historia, wiesszzzzz? Bo jeszcze w zakonie pracowałam w bibliotece i jako nieliczna miałam dostęp do internetu. Generalnie jest zakaz, ale ja podpisałam takie pisemko, że będę używać internet tylko do zamawiania książek i wyszukiwania nowości. Ale nie wytrzymałam.

-       Jakoś się nie dziwię.

-       Naprawdę założyłam fikcyjne konto na fb żeby zobaczyć, co u znajomych słychać i jak żyją ludzie poza zakonem. Naprawdę przysięgam ci, że nie zamierzałam do niego napisać. Ot, był moją pierwszą miłością. Tak tylko zagaiłam, co słychać.

-       Tak zagaiłaś, że zakon opuściłaś? - zacząłem się śmiać

-       Nooo, tylko że myśmy się znali z czasów, gdy ja byłam bardzo nieśmiałą i niewinną dziewczynką. I chyba jemu ta moja niewinność się strasznie spodobała.

-       Nie dziwię się.

-       Nooo, tylko to się okazał być początek końca. Bo ja między niewinnością życia a niewinnością w miłości do Boga, miałam mocny epizod winności, który mi pokazał, jaka ta “winność” może być zajebista. No ale Łukasz pisał do mnie jak do dziewicy konsekrowanej, a mnie się to podobało, bo wtedy myślałam, że w zakonie zostanę. Ale przyszedł taki dzień, gdy dojrzałam do decyzji. Powiedziałam siostrze przełożonej, spakowałam się i przyjechałam do niego.

-       Był wniebowzięty.

-       Nooo, dopóki ust nie otworzyłam. Bo strasznie mi się bzykać chciało. Ale te emocje chyba też jelita pobudziły. I tak siedzimy, patrzymy na siebie i ja mówię: słuchaj, zanim mnie przelecisz, to muszę do kibla, bo krecik wąsikiem rusza.

-       Nie powiedziałaś tego?

-       Gdybym nie powiedziała, to bym tu nie siedziała jako ex-zakonnico-singielka.

 

Wróć

Archiwum

Video

Polecam

Do pobrania