KRASNOLUDEK

2016-12-03 13:15

-         Oskar, wiesz jak ja lubię rodzinne uroczystości typu chrzciny.

-         Pewnie dokładnie tak samo jak ja. Nudy, opowieści ciocine i wyjące dzieci.

-         Właśnie na coś takiego byłam nastawiona. Zwłaszcza, że miała nas odwiedzić ciocia Bronka, siostra mojej mamy, którą znałam tylko ze słyszenia. Ciocia Bronia opiekuje się na co dzień dwudziestoletnim chłopakiem z zespołem Downa. Więc szału konwersacji jakoś to nie obiecywało.

-         Dramat. Rodzinne pitu pitu. Ja bym oszalał.

-         Też tak myślałam na początku. Ciocia Bronia jeszcze przed mszą mi się spodobała, bo po rodzinnym oficjalnym powitaniu, przybliżyła się do mnie i zaszeptała: “kopsniesz młoda szluga? Bo wszystkie swoje wyjarałam na autostradzie. A nie zdążyłam kupić. Wolę już na raka płuc zejść niż żeby twoja matka zawału dostała z powodu minutowego opóźnienia w kultywowaniu jakiegoś ducha w ramach chucpy zwanej mszą”.

-         Ej fajna ta ciotka.

-         Czekaj. Czekaj. Ciocia jara już mojego trzeciego i mówi: “młoda, jaki wczoraj mi mój Down numer wyciął, to sobie nie wyobrażasz. Wiesz, to chłop dwa metry wzrostu, ale myślowo to dzieciak. Kocham go strasznie ale jednak dzieciak. Dzwoni do mnie po południu i krzyczy do słuchawki: “przyjedź Bronka bo jest źle, bardzo źle”. To jadę w te pędy. Otwiera. Pytam, co jest. A on wskazuje swoją długą grabą na drzwi od łazienki. “Tam jest krasnoludek Bronka, serio”. Ręce mi opadły ale myślę: “wejdę do środka, żeby mu głupio nie było”. Wchodzę a tak serio krasnoludek siedzi na kiblu. Tzn nie krasnoludek, tylko dorosły karzeł: “pani kurwa niech mnie pani wypuści od tego wariata. Roznosiłem ulotki, a ten jak mnie zobaczył, to chwycił za kołnierz i powiedział, że wypuści jak spełnie jego trzy życzenia. Tłumaczę facetowi, że mnie z kimś pomylił, a ten nic, tylko trzy życzenia. A potem mnie w kiblu zamknął. Zadzwoniłem na policję i mówię, że jestem karłem i mnie Down w kiblu zamknął. A oni w śmiech i odłożyli słuchawkę”. Dasz mi jeszcze jednego, zanim się ten cyrk zacznie?

Wróć

Archiwum

Video

Polecam

Do pobrania