Oblicza Oskara

2011-01-19 16:19

Prowadzenie Studia Stylizacji i Wizażu to nie jedyne zajęcie Oskara.

Na stałe współpracuje z wieloma wybitnymi fotografami z całej Polski, przy realizacji ich projektów.

Jednym z jego ulubionych fotografów jest Katarzyna Widmańska. To właśnie podczas pracy z nią powstawały jego najlepsze sesje.

Katarzyna Widmańska jest absolwentką Instytutu Sztuki AP w Krakowie. Dyplom uzyskała z rysunku, ale to fotografia stała się jej największa pasją.
Jako fotograf znana jest z tego, że jej fotografie nie są po prostu odzwierciedleniem rzeczywistość, Widmańska tworzy swoje własne światy, czego najlepszym przykładem są sesje takie jak „Kroniki Wampirów”, czy „Dom Schadzek”. Inspirację czerpie również z bajek, tak powstała „Alicja w Krainie Czarów” i „Śpiąca Królewna”. Operowania światłem, kolorem i przestrzenią uczyła się zgłębiając dzieła Tycjana, Rembrandta czy Vermeera, co zaobserwować możemy w sesjach „Moulin Rouge”, „Pachnidle” i w jednej ze swoich ostatnich sesji z Oskarem Bachoniem w roli głównej, zatytułowanej „Olimpia”. Do wszystkich z wyżej wymienionych projektów Oskar miał przyjemność stylizować fryzury i makijaże.

Niewątpliwy talent Katarzyny Widmańskiej doceniono nie tylko w Polsce.

Jej fotografie oglądać mogliśmy również w nowojorskiej Galerii Bezdomnej w 2005, czy praskiej Galerii Piseckiej w 2007. Ma na swoim koncie 17 wystaw indywidualnych i 21 publikacji, min. w albumie The best of Photo Art Praga 2007,Fine Art Photo 2009, magazynu Bluszcz, magazynu Wesele, Lounge Magazynu, Zoom Magazine, czy Miasta Kobiet

Wróć

Archiwum

Video

Polecam

Do pobrania